MillionYou – operator platformy OtwartaWarszawa.pl oraz Microsoft, jako partner technologiczny, zapraszają na bezpłatne śniadanie z cyklu AKADEMIA NOWOCZESNEGO SAMORZĄDU poświęcone metodom skutecznego angażowania mieszkańców przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych.

ORGANIZATORZY

Partner technologiczny

Czego się dowiesz?

  • W jaki sposób angażować mieszkańców do aktywności obywatelskiej? Jak wykorzystywać pomysły mieszkańców do polepszenia życia w gminie? Pokażemy, jak robią to samorządowcy w Polsce i na świecie.
  • Jak poprawić jakość życia w gminie wykorzystując nowoczesne technologie? Konsultanci Microsoftu opowiedzą o sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych.
  • Jak pozyskać finansowanie na innowacyjne projekty i jak prawidłowo zastosować procedury zamówień publicznych? Eksperci podzielą się wiedzą o możliwościach pozyskania funduszy unijnych oraz aspektach prawnych związanych z zamówieniami publicznymi, prawami autorskimi i szczegółowymi zapisami umów właściwych dla wdrożeń narzędzi technologicznych.

Obszary tematyczne:
e-konsultacje, e-usługi, dotacje unijne, RPO, partycypacja obywatelska, budżet partycypacyjny, platforma partycypacji, smart city.

Spotkanie adresowane jest do:
wójtów, burmistrzów, prezydentów i ich zastępców odpowiedzialnych za partycypację obywatelską.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 24 SIERPNIA W LUBLINIE

PROGRAM SPOTKANIA (11.00-13.20)

11.00-11.30
Rejestracja gości, śniadanie
11.30 - 11.40
Otwarcie spotkania.
11.40 - 12.00
Technologia jako kluczowe narzędzie w budowaniu rozwiązań do angażowania mieszkańców. Wojciech Życzyński, Dyrektor sprzedaży do sektora publicznego, Microsoft
12.00 - 12.15
Partycypacja obywatelska na przykładzie doświadczeń miast ze świata. Joanna Kasprzycka-Rosikoń,, Ekspert ds. otwartej innowacji, MillionYou
12.15 - 12.30
Zaangażowanie społeczne mieszkańców gmin w Polsce. Prezentacja modułów platformy partycypacji i przykładów wdrożeń. Jan Kasprzycki-Rosikoń, Dyrektor Zarządzający, MillionYou
12.30 - 12.40
Przerwa kawowa.
12.40 - 12.55
Otwarte dane fundamentem inicjatyw społecznych mieszkańców - prawo, standardy, technologie, wdrożenia. Maciej Rossa, Ekspert ds. otwartych danych, ISCG
12.55 - 13.20
Aspekty prawne związane z zamówieniami publicznymi. Marek Lubieniecki, Radca prawny, Ekspert ds. zamówień publicznych, SLA Legal

Spotkanie jest bezpłatne.

Eksperci

Podczas śniadania swoją wiedzą podzielą się z uczestnikami eksperci zajmujący się na co dzień poruszanymi podczas spotkania zagadnieniami.

Jan Kasprzycki-Rosikoń

Organizator. OtwartaWarszawa.pl, MillionYou

Wojciech Życzyński

Dyrektor sprzedaży do sektora publicznego, Microsoft

Marek Lubieniecki

Radca prawny, ekspert ds. zamówień publicznych, SLA Legal

Maciej Rossa

Ekspert ds. funduszy unijnych, ISCG Sp.z o.o.

Adriana Nurzyńska

Specjalista ds. wniosków unijnych, Masterprojekt

Zapisy

Śniadanie: 24 sierpnia 2016, Lublin

Imię i nazwisko (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Nazwa urzedu (wymagane)

Adres email (wymagane)

Śniadanie Poznań 2016:

Zobacz fotorelację

Inne śniadania:

Cykl śniadań jest przewidziany w następujących województwach: wielkopolskie, lubuskie, opolskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie
Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego zainteresowania. Udział w Akademii Nowoczesnego Samorządu jest bezpłatny, w każdym spotkaniu uczestniczy do 30 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). O dokładnym terminie i miejscu spotkania w danym województwie, poinformujemy poprzez email.

Zapisz się

Mówią o nas:

Trudno obecnie wyobrazić sobie metropolię, która ignoruje głos swoich mieszkańców i nie włącza ich w proces kształtowania otaczającej przestrzeni. To przecież mieszkańcy – poprzez naturalną znajomość miasta – intuicyjnie czują, jakie rozwiązania będą dla danego miejsca najkorzystniejsze. Dzięki platformie Otwarta Warszawa mieszkańcy stali się siłą, która kreuje realne zmiany w przestrzeni miasta, rekreacji i kulturze.

Michał Olszewski
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Otwarta Warszawa to jest właśnie model, jak miasto powinno komunikować się z obywatelami. Kolektywna mądrość mieszkańców i ich perspektywa postrzegania miasta to najcenniejsza informacja, jaką mogą dysponować włodarze, by uczynić miasta jeszcze bardziej przyjaznymi i inteligentnymi. Cieszę, że to właśnie dzięki technologiom Microsoft mieszkańcy Warszawy, mogą wspólnie zmieniać swoje miasto na lepsze.

Ronald Binkofski
Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce

O MillionYou

MillionYou łączy talenty kreatywnych społeczności z wiodącymi markami, realizując projekty z zakresu crowdsourcingu i otwartej innowacji. Firma posiada szerokie doświadczenie z zakresu budowania społeczności, angażowania ich w proces kreatywny (dzielenie się pomysłami) i prowadzenia narracji online. Prowadziliśmy projekty dla wielu wiodących marek. Zaufali nam między innymi: