Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w tego typu momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej albo od razu zrobić użytek z witryny, jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować telefon kolegi, który chce naszej pomocy.