Jak radzić sobie z niewyspaniem?

Radzenie sobie z bezsennością jest wyzwaniem, zwłaszcza gdy masz z nią do czynienia przez długi czas. Może to być frustrujące, a nawet sprawić, że poczujesz się jak szalony.

Jeśli trwa to dłużej niż trzy tygodnie, być może dobrze jest odwiedzić lekarza. Mogą dać ci kilka rad i powiedzieć, czy jest jakiś problem fizyczny, który to powoduje, co byłoby ulgą wiedzieć.

Jedną z najprostszych rzeczy do zrobienia, aby pomóc sobie lepiej spać, jest unikanie kofeiny przed snem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wypicie filiżanki kawy lub herbaty wieczorem może sprawić, że będą obudzeni przez wiele godzin po tym, ze względu na zawartość kofeiny.

Inną rzeczą, którą warto spróbować jest zaczerpnięcie świeżego powietrza tuż przed pójściem do łóżka. Najlepszym momentem na to byłoby tuż po kolacji, kiedy nie jest jeszcze tak późno wieczorem, że będziesz miał problem z utrzymaniem się w stanie czuwania podczas spaceru. Wystarczy otworzyć okno i wpuścić trochę powietrza na kilka minut przed położeniem się do łóżka. Może się okazać, że to pomoże Ci się zrelaksować i wprowadzić Cię w nastrój do snu.

Jeśli wszystko inne zawiedzie i okaże się, że nie jesteś w stanie zasnąć pomimo wszystkich swoich wysiłków, spróbuj zrobić sobie krótką drzemkę w ciągu dnia.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie joysy.pl