Na czym polegają lokaty finansowe?

Depozyt finansowy to suma pieniędzy przekazana instytucji finansowej, takiej jak bank, przez jej klientów w celu zapewnienia, że będą oni wykonywać swoje zobowiązania finansowe. Na przykład, gdy kupujesz dom z kredytem hipotecznym, musisz dokonywać miesięcznych płatności na swój kredyt. Jeśli nie dokonasz tych płatności na czas, bank może zabrać depozyt, aby spłacić saldo kredytu.

Depozyty finansowe są często wymagane, zanim klienci mogą otworzyć konto w instytucji finansowej. Kwota depozytu zależy od tego, ile pieniędzy klient planuje mieć na swoim koncie w danym czasie i ile planuje przelać ze swojego konta w danym czasie. Innymi słowy, depozyt finansowy klienta jest zwykle określany przez wielkość jego działalności w instytucji finansowej.

Klienci, którzy planują przeprowadzenie wielu dużych transakcji mogą potrzebować dodatkowego depozytu lub zabezpieczenia swojego konta, aby bank czuł się komfortowo prowadząc z nimi interesy. Na przykład, jeśli planujesz zdeponować 100 milionów dolarów na swoim koncie bankowym w przyszłym miesiącu, prawdopodobnie bank będzie wymagał od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia przed otwarciem tego konta.

 

Więcej dowiesz się na stronie finanseweb.pl