Jak dbać o skórę po depilacji?

Goląc nogi, usuwasz wierzchnią warstwę komórek skóry, przez co Twoje nogi są narażone na działanie czynników zewnętrznych i różne podrażnienia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz ostrza, które jest tępe lub źle utrzymane. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego dylematu jest utrzymywanie maszynki do golenia w czystości i ostrości, ale nawet wtedy będziesz chciała podjąć kilka dodatkowych kroków zarówno przed, jak i po goleniu, aby upewnić się, że Twoja skóra pozostanie zdrowa i wolna od podrażnień.

 

Po zakończeniu golenia, standardową radą dotyczącą utrzymania nóg w dobrej formie jest nawilżanie. Zawsze używaj balsamu na świeżo ogoloną skórę – pomoże to zapobiec wysychaniu i pękaniu lub podrażnianiu tego obszaru. Nie skąp również kremu nawilżającego; nakładaj go obficie i często.

 

Jeśli wychodzisz na boso, żel aloesowy jest dobrą alternatywą dla balsamu – pomaga złagodzić podrażnienia, kojąc jednocześnie stan zapalny skóry. Jest również przydatny jako środek doraźny, jeśli zauważysz zaczerwienienie lub pieczenie tuż po goleniu.

 

Niektórzy ludzie przysięgają również na olejek do ciała jako alternatywę dla balsamu; jest on szczególnie przydatny, jeśli masz suchą skórę lub potrzebujesz czegoś cięższego niż tradycyjny krem lub żel.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie prettyfe.pl