Jak wyzbyć się nieprzyjemnego zapachu psa w swoim domu

Jeśli masz psa i nie jest on szkolony na nocnik, są szanse, że spotkałeś się z zapachem psiego moczu w swoim domu. Chociaż jest to dość nieprzyjemne, nie jest trudno się go pozbyć. Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się zapachu psa:

Nieprzyjemne zapachy po psie – jak skutecznie się ich pozbyć

Użyj komercyjnego neutralizatora zapachów

Produkty te są dostępne w sklepach zoologicznych lub online i występują w różnych formach – sprayu, żelu lub proszku – i mogą być stosowane na dywanach, tapicerce i twardych powierzchniach. Są one zaprojektowane tak, aby wyeliminować zapach moczu zwierząt domowych, dzięki czemu nie musisz wymieniać podłogi lub mebli. Taki neutralizator zapachów potrafi być na wagę złota domowników, którzy mają w swoim domu psy.

Używaj octu jako neutralizatora zapachów

Ocet jest potężnym naturalnym eliminatorem zapachów, który może pomóc wyeliminować zapachy zwierząt domowych z Twojego domu. Wymieszaj jedną część białego octu z czterema częściami wody w butelce ze spryskiwaczem i spryskaj miejsce, w którym Twój pies często oddaje mocz. Niech mieszanina siedzi na powierzchni przez kilka minut przed wytarciem go z czystymi ściereczkami lub ręcznikami papierowymi (nigdy nie używaj wacików).

Ponadto, oto kilka sugestii dotyczących usuwania psich zapachów z domu:

Odkurzaj regularnie

Jest to pierwszy krok w kierunku pozbycia się zapachu psa w Twoim domu. Usuń jak najwięcej luźnych włosów za pomocą zwykłego odkurzacza. Wybieraj odkurzacze z dobrymi filtrami, które oprócz sierści zwierząt wychwytują alergeny i roztocza.

Sprzątaj bałagan szybko i dokładnie

Gdy na podłodze znajduje się mocz lub kał na dywanie, ważne jest, aby posprzątać je natychmiast – zanim zdążą wyschnąć i osadzić się we włóknach dywanu lub tkaniny tapicerskiej.