Kto do mnie dzwonił

Gdy nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno zrobić, ponieważ obcy jest nam numer, który pokazuje się na ekranie. Najczęściej pragniemy odkryć właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa często się urywa. Możemy mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już odrębne strony wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, ale również przez normalnych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, aby w jakimś sensie pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z takich stron. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.