Plany wakacyjne

W końcu nadeszło nasze upragnione lato. Wciąż muszę chodzić do swojej pracy, jednak zaczęłam ostatnio rozmyślać o przyszłych wakacjach. Wolne zaplanowałam na początek sierpnia, więc już za kilka tygodni będę w stanie wreszcie wypocząć. Moje wczasy zaplanowałam tak, że mam pewność, iż będą one niesamowitą wyprawą!

Najpierw ze znajomymi planowaliśmy wyjechać do obcych miejsc. Każdego roku stawiamy na Chorwację, a ona wcale mi się nie nudzi, jednakże tym razem woleliśmy zaznać czegoś całkowicie nowego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk także jest całkiem ciekawym morzem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać za każdym razem leniuchowania na piasku. Przy tym aktualnie nie chcę akurat oddalać się od swojego państwa, ponieważ przeraża mnie to wszystko, co wyprawia się na świecie. Wolę przeczekać ten straszny etap w swoim zabezpieczonym państwie.

Urlop przeżyję więc nad polskim morzem. Nie będę jednak nocować w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym apartamencie, ponieważ postanowiliśmy zarezerwować sobie miejsce na polu namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i śpiworami, rozbijamy obozowisko, a później urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Zamierzamy zabrać z domu jak najmniejszą ilość gotówki i postarać się przeżyć wspaniałe wczasy niskim kosztem. Zamierzamy kąpać się, opalać się, spacerować i odwiedzać co ciekawsze zabytki, za co praktycznie nic nie musimy płacić.

Jestem tak podekscytowana tym planem, że od niedawna odliczam dni do mojego wypoczynku. Jedziemy pociągiem, tak więc sama podróż może być całkiem ciekawa, gdyż ostatnim razem jechałam koleją kilkanaście lat temu. A najważniejsze jest to, iż w końcu będę w stanie spędzić sporą ilość wolnych chwil ze swoimi znajomymi. Uwielbiam ich wszystkich, więc moje wakacje z pewnością będą udane!