W czym drzemie potencjał lokalności? Jak pozycjonować strony, działając we Włocławku?

Prowadzisz lokalny biznes i zależy Ci na jego rozwoju, jednak nie do końca wiesz od czego zacząć? Z pomocą przychodzi więc szereg technik lokalnego SEO. Chociaż nazwa może brzmieć obco, to pozycjonowanie Wloclawek jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które posiadają ciekawą ofertę usługową bądź produktową. Czas dowiedzieć się więcej na ten temat!

Czym jest pozycjonowanie lokalne? 

Lokalne SEO to działanie mające na celu ułatwienie użytkownikom wyszukania danego produktu lub usługi. Wystarczy, że wpiszą w pasek wyszukiwania konkretne lokalizujące słowo kluczowe, a wyświetli się im działalność w pobliżu. Pozycjonowanie lokalne to rodzaj SEO, który zwiększa widoczność na określonym obszarze. Ma to szczególne znaczenie na rynku usług, gastronomii, rozrywki czy kultury. Przyznaj się, ile razy sam szukałeś dobrej restauracji blisko domu?

Na co zwrócić uwagę podczas lokalnego SEO?

Optymalizacja serwisu internetowego jest niezbędna w każdej strategii SEO. Dlatego ważne jest, abyś potrafił zadbać o poniższe czynniki. Zaczynając pozycjonowanie Wloclawek zadbaj o:

Wysokiej jakości link building

Generowanie linków jest ważne w kontekście lokalnego SEO, ponieważ im więcej linków prowadzi do Twojej witryny, tym są większe szanse, że pojawi się ona na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Linki powinny pochodzić z lokalnych witryn, podobnych do Twojej. Dowiedz się, jakimi tematami interesują się Twoi potencjalni klienci i postaraj się dostarczać im wartościowych treści, które stanowią odpowiedź na ich pytania. Zadbaj o link juice i zbuduj swój autorytet. 

Odpowiednie słowa kluczowe

Lokalne frazy kluczowe obejmują nazwę miasta czy regionu, w którym działasz. Dzięki nim można skierować witrynę do określonej lokalizacji i powiadomić wyszukiwarkę, którzy użytkownicy powinni ją przeglądać. Lokalne słowo kluczowe może wyglądać następująco: „pozycjonowanie Wloclawek”. W przypadku wdrożenia SEO dla jednego miasta konkurencja jest znacznie mniejsza, dlatego łatwiej uzyskać wysoką pozycję w rankingu dla lokalnych słów kluczowych, a cały proces jest znacznie tańszy.

Wirtualną wizytówkę

Możesz stworzyć e-wizytówkę w panelu Google Moja Firma zupełnie za darmo. Zawiera ona nazwę firmy, dane adresowe, najważniejsze informacje dotyczące działalności oraz zdjęcia. Użytkownicy mogą dodawać recenzje, co jest ważne dla widoczności lokalnych firm, ponieważ Google wyżej wyświetla działalności posiadające wiele pozytywnych opinii.

Zadbaj o swoje otoczenie!

Pozycjonowanie Wloclawek to długotrwały proces – nie jednorazowe działanie. Twórz wysokiej jakości treści i wykorzystaj trend wielokanałowości, aby dotrzeć do różnych odbiorców. Optymalizacja to podstawa, która pozwoli Ci cieszyć się wysoką pozycją w SERP. Pamiętaj, że aż 50% wyszukiwań z całej sieci dotyczy właśnie lokalnych potrzeb klientów.