Czy łatwo jest nauczyć się jeździć samochodem?

Choć ludzie na całym świecie uczą się prowadzić samochód, wielu osobom trudno jest wyobrazić sobie naukę w kraju, w którym nie ma znaków drogowych, gdzie prowadzenie samochodu jest uważane za przywilej, a nie prawo. Dla wielu początkujących kierowców Stany Zjednoczone mogą wydawać się przerażającym miejscem do wsiadania za kierownicę samochodu. Mimo to, większość Amerykanów uczy się jeździć bez problemu – co rodzi pytanie: Jak to robią?

Jednym z powodów jest to, że często mogą ćwiczyć w młodości i mają jeszcze dużo czasu. Większość z nas uczy się jazdy od rodziców lub opiekunów jako nastolatkowie, a wtedy mamy długie letnie dni, kiedy nie musimy robić nic innego. Jednak w innych krajach, takich jak Chiny i Indie, większość ludzi nie dostanie prawa jazdy, dopóki nie będą w wieku 20 lat; dlatego ci ludzie naprawdę nie mają wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się jeździć, zanim wejdą w świat pracy.

Ponadto, wiele krajów poza Stanami Zjednoczonymi (a nawet niektóre w obrębie) nie mają ustalonego systemu szkół jazdy, które dają lekcje i sesje ćwiczeniowe i pomagają ludziom przygotować się do testów, które ostatecznie podejmą. W rzeczywistości, w wielu miejscach na świecie, nie można nawet wziąć. Więcej na: automission.pl