Ile czasu potrzeba aby nauczyć się jeździć samochodem?

Niezależnie od tego, czy uczysz się jeździć po raz pierwszy, czy jeździsz od lat, wiele osób zastanawia się, ile czasu potrzeba, aby stać się bezpiecznym i pewnym siebie kierowcą. Na szczęście istnieje wspólna odpowiedź, która pasuje do większości ludzi: około 6 miesięcy.

Część 1:

-4 miesiące: Kiedy rozpoczniesz naukę jazdy, powinno minąć około 2 tygodni, zanim otrzymasz pozwolenie na naukę. Po tym czasie będziesz potrzebował jeszcze 4 miesięcy, aby uzyskać prawo jazdy.

-3 miesiące: Pierwsze trzy miesiące służą do nauki takich rzeczy jak sprawdzanie martwego pola w samochodzie, podstawowe manewry takie jak parkowanie równoległe i 3-punktowe skręty oraz inne umiejętności takie jak używanie kierunkowskazów i właściwy sposób wykonywania skrętu w U.

-1 miesiąc: Ostatni miesiąc poświęcony jest na zdanie egzaminu pisemnego i testu drogowego. Sekcja 2:

-2 miesiące: Większość stanów każe nastolatkom czekać dwa miesiące po otrzymaniu pozwolenia na naukę, zanim będą mogli zacząć ćwiczyć na drogach publicznych z dorosłym opiekunem. Sekcja 3:

-3 lata: Po zdaniu egzaminu drogowego, nadal będziesz potrzebował kolejnych trzech lat nadzorowanej praktyki za kierownicą, zanim zostaniesz naprawdę uznany za bezpiecznego kierowcę, który nie potrzebuje żadnego nadzoru. Więcej na: startmoto.pl