Druk wielkoformatowy- co warto wiedzieć?

Z pomocą drukarek wielkoformatowych będzie można wydrukować zdjęcia lub ilustracje w większym rozmiarze niż normalnie. Osoby, które chcą robić wspaniałe zdjęcia, a następnie wykorzystywać je do tworzenia plakatów, banerów czy innych rzeczy, zazwyczaj wybierają duży format. Drukarki te można znaleźć nawet w zwykłym sklepie z artykułami biurowymi i są one bardzo łatwe w obsłudze. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, czy papier, którego używasz, jest wodoodporny, czy nie. W ten sposób unikniesz wszelkich wypadków, które mogłyby zrujnować jakość Twojej pracy.

 

Druk wielkoformatowy odbywa się zazwyczaj na innym rodzaju papieru w porównaniu do zwykłego druku. Musi on być szczególnie gruby i wodoodporny, co oznacza, że może trwać dłużej i nie ulegnie zniszczeniu w przypadku przypadkowego rozlania lub deszczu. Jeśli chcesz, aby Twoje produkty trwały dłużej, wodoodporny papier jest tym, czego potrzebujesz.

 

Drukarki wielkoformatowe posiadają własne specjalne tusze, które są bezpieczne dla tego typu druku i nie niszczą jakości obrazu. Na przykład, jeśli masz zdjęcie cyfrowe wydrukowane na dużym formacie, możesz użyć tej samej drukarki komputerowej do wydrukowania innego zdjęcia cyfrowego na zwykłym papierze i też będzie ono wyglądać świetnie, ale znak wodny z poprzedniego zdjęcia będzie widoczny na tym zdjęciu.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie writtedly.pl