Jak dbać o dłonie zimą?

W chłodniejszych miesiącach Twoja skóra jest stale narażona na działanie ostrego zimna, wiatru i słońca. Twoje ręce są pierwszymi częściami ciała, które odczuwają zimno, ponieważ nie są one pokryte przez ubrania. Tak więc, dlatego musisz zadbać o swoje ręce tej zimy za pomocą tych przydatnych wskazówek:

 

  1. Wybieraj produkty wykonane z naturalnych składników i wzbogacone w witaminy, takie jak masło shea, oliwa z oliwek i aloes. Dzięki nim Twoje dłonie będą gładkie i miękkie jak jedwab.
  2. Możesz użyć łagodnego kremu złuszczającego lub peelingu, aby pozbyć się martwych komórek skóry, które mogą sprawić, że Twoje dłonie będą wyglądać staro i matowo. Możesz również użyć cukru lub soli dla delikatnego efektu peelingującego.
  3. Używaj rękawiczek, aby chronić swoje dłonie przed uszkodzeniem przez zimno. Jedwabne rękawiczki są bardzo wygodne, ale staraj się unikać tych wykonanych z materiałów syntetycznych, takich jak poliester, ponieważ mają tendencję do bycia grubymi, co spowoduje, że stracą swój kształt po pewnym czasie użytkowania. Zamiast tego zdecyduj się na te wełniane, które są odporne na brud i wilgoć, ale nadal pozwalają palcom oddychać. Oprócz utrzymywania skóry w cieple i suchości przez cały dzień, wełniane rękawiczki uchronią Cię przed suchymi popękanymi rękami w zimie.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie catchlife.pl