Jak pozbyć się kurzajek? Trzy profesjonalne metody

Kurzajki to niezbyt estetyczne brodawki, które pojawiają się na ciele z powodu choroby skóry wywołanej przez wirusa HPV. Do zarażenia się wirusem brodawczaka dochodzi w wyniku kontaktu z zainfekowanym podłożem. Może to być np. podłoga na basenie bądź ręcznik. Sprawdź, jak w profesjonalny sposób możesz usunąć kurzajki.

 

Elektrokoagulacja

Zabieg elektrokoagulacji polega na eliminacji brodawek za pomocą specjalnych igieł i impulsów prądu o wysokiej częstotliwości. Takie usuwanie kurzajek w dzielnicy Białołęka w Warszawie jest nieinwazyjne i jest uważane za w pełni bezpieczne rozwiązanie. Elektrokoagulacja może być nieco bolesna, jednak podczas zabiegu stosuje się procedury znieczulające. Należy też pamiętać, że okres gojenia się rany może wynieść nawet trzy tygodnie.

 

Krioterapia

Popularną metodą usuwania kurzajek jest krioterapia miejscowa. Taki zabieg polega na wymrożeniu zmian skórnych z wykorzystaniem niskich temperatur i ciekłego azotu. Odznacza się wysoką skutecznością, jest też zupełnie nieinwazyjny, bezpieczny, szybki i bezbolesny. Po przeprowadzeniu krioterapii kurzajka zamienia się w bąbel, który po upływie około dwóch tygodni powinien odpaść.

 

Preparaty złuszczające

Skutecznym sposobem na usunięcie brodawek może być również zastosowanie preparatów złuszczających. Taka metoda jest dostępna w ofercie Centrum Rehabilitacji Medycznej FIZJOMEDICAR. Można przykładowo wykorzystać kwas salicylowy, który zmiękczy i złuszczy kurzajkę, ułatwiając tym samym usunięcie brodawki. Na rezultaty należy jednak poczekać niekiedy nawet kilka tygodni.