Jak urządzić pokój nastolatka?

Pokój nastolatka to miejsce do nauki, grania w gry wideo, oglądania telewizji i chillowania. Jest to również miejsce do spania. Dlatego powinien być urządzony wygodnymi meblami i dużą ilością miejsca do przechowywania.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas dekorowania pokoju nastolatka jest zabranie wszystkich dziecięcych rzeczy, takich jak wypchane zwierzęta i zabawki. Umieść je w innym pokoju lub zapakuj je w pudełko i przechowuj gdzieś poza zasięgiem wzroku. Zawsze można je oddać, gdy nastolatek już dorośnie. Ściany pokoju powinny być pomalowane w neutralnym kolorze, abyś miał łatwy czas na znalezienie pasujących akcesoriów dla reszty wystroju.

Następnie powinieneś skupić się na stworzeniu środowiska, które byłoby idealne do nauki. Wstaw półki i szafki, które pozwolą Twojemu nastolatkowi uporządkować swoje rzeczy, jednocześnie utrzymując wszystko w zasięgu ręki. Umieść również kilka lamp, przy czym podstawowym źródłem światła będzie lampa stołowa. Wybierz lampy o prostych wzorach i wybierz klosze w różnych kolorach, co pozwoli nastolatkowi zmienić nastrój pokoju tylko poprzez zmianę kloszy.

Sypialnia nie jest kompletna bez dużego łóżka, które powinno być również umieszczone w niezależnym kącie, tak by nie przeszkadzało nikomu, gdy obróci się na boku jako kanapa.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie jakspokojnie.pl