Narzędzia do pielęgnacji dłoni i stóp stosowane w salonach kosmetycznych

Narzędzia do pielęgnacji dłoni i stóp są wykorzystywane do świadczenia różnorodnych usług dla klientów. Niektóre z tych narzędzi służą do oczyszczania, masażu i złuszczania dłoni i stóp, podczas gdy inne są używane do usuwania niechcianego lakieru do paznokci. Poniżej przedstawiamy niektóre z narzędzi do pielęgnacji dłoni i stóp stosowanych w salonach kosmetycznych:

Pilnik do stóp i bufor

Pilnik do stóp i bufor to dwa rodzaje narzędzi, które służą do kształtowania i wygładzania szorstkich pięt i modzeli na stopach. Możesz użyć jednego lub obu tych narzędzi w zależności od tego, jak szorstkie są Twoje stopy, zanim staną się znowu gładkie! Pilnik do stóp ma grubą ziarnistość, podczas gdy bufor ma drobną ziarnistość, więc wybierz w zależności od tego, jaki poziom szorstkości mają Twoje stopy!

Obcinacze do paznokci

Obcinacze do paznokci są różnej wielkości w zależności od tego czy będą one stosowane do paznokci u rąk czy u nóg. Mają one również różne kształty w zależności od rodzaju wykonywanego manicure lub pedicure. Na przykład mogą mieć zaokrąglone krawędzie przeznaczone do obcinania skórek lub proste krawędzie przeznaczone do obcinania paznokci w poprzek bez żadnych zaokrągleń.

Pęsety

Pęseta pozwala na chwytanie małych obiektów takich jak wrastające włosy czy drzazgi bez konieczności dotykania ich najpierw bezpośrednio palcami (co może spowodować infekcję).

Wymienione wyżej narzędzia do salonów kosmetycznych, jak i do domowego użytku, można nabyć w profesjonalnych punktach sprzedaży, takich jak np. https://activeshop.com.pl/.