Z jakimi dolegliwościami i problemami należy dzieci zgłosić do psychologa?

To zupełnie normalne, że czasem czujemy się niespokojni, sfrustrowani lub źli. Normalne jest także, że dzieci mają dobre i złe dni. Jeśli jednak niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka, może to być znak, że potrzebuje ono pomocy psychologa.

Psycholog jest pracownikiem służby zdrowia, który specjalizuje się w pomaganiu ludziom z różnego rodzaju problemami, w tym z problemami zdrowia psychicznego. Może on pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Poszukując takiego lekarza dziecięcego jak psycholog Gdańsk dysponuje licznymi placówkami, które mogłyby im pomóc.

Psycholog i jego nieodzowna pomoc w leczeniu dzieci

Dzieci, które mają problemy emocjonalne, mogą mieć trudności z panowaniem nad swoimi uczuciami i odpowiednim zachowaniem. Może to być spowodowane m.in:

– stresem w szkole

– konfliktem z rodzicami

– trudnymi relacjami z przyjaciółmi lub rodzeństwem

– historią chorób psychicznych w rodzinie – występują one w rodzinach częściej niż wiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

W wyniku wyżej wymienionych przyczyn, Istnieje wiele powodów, dla których dzieci mogą potrzebować wizyty u psychologa. Niektóre z nich to:

1) Problemy behawioralne, takie jak agresja lub nadpobudliwość, które przeszkadzają w życiu rodzinnym lub w nauce szkolnej.

2) Niskie poczucie własnej wartości i umiejętności społeczne, które mogą utrudniać dziecku nawiązywanie przyjaźni lub uczestnictwo w zajęciach grupowych.

3) Depresja i stany lękowe

4) Trudności w nauce, w tym związane z rozwojem językowym i osiągnięciami szkolnymi.

5) Problemy ze zdrowiem psychicznym, które mogą być związane z chorobą fizyczną (np. depresja).