Czym kierować się w wyborze butów na obcasie?

Buty na obcasie to świetny wybór dla osób, które chcą wydłużyć i wyszczuplić swoje nogi, ale nie każdy może nosić szpilki. Wiele pań czuje się niekomfortowo chodząc w nich – oto poradnik, jak wybrać te najlepsze.

 

Po pierwsze, należy mieć na uwadze wygodę. Obcasy powinny być odpowiednio grube, aby pod koniec dnia nie bolały Cię stopy. Przymierz je i przejdź się przez chwilę, zanim zdecydujesz się na ich zakup; jeśli czują się komfortowo i ładnie dopasowują się do Twoich stóp, warto je kupić.

 

Następnie pomyśl o stabilności. Stań wysoko, obejrzyj się w lustrze i sprawdź, czy możesz wykryć jakikolwiek ruch spowodowany wysokością butów. Jeśli ruch jest minimalny lub jakiekolwiek przesunięcie stopy wewnątrz buta, to dobry znak, że obcas jest solidny i stabilny. Warto zauważyć, że jeśli nosisz wysokie obcasy po raz pierwszy, to może zająć trochę czasu, aby dostosować się do nich, ale kiedy już się do nich przyzwyczaisz, nie będą miały już znaczenia.

 

Na koniec wybierz kolory, które pasują do Twojego stroju lub odcienia skóry. Idź z albo czarny lub nude kolor, jeśli jesteś w stanie ściągnąć te kolory dobrze na nogach.

Podobne artykuły znajdziesz na stronie stylishbasket.pl