Jak ubrać się w góry?

Jeśli wybierasz się w góry, możesz mieć wiele pytań. Rzeczy takie jak „Co powinienem nosić?” i „Czy będzie zimno?” są prawdopodobnie tym, co zastanawiasz się najbardziej. A jeśli nie jesteś pewien, nie martw się – mamy dla Ciebie kilka prostych odpowiedzi.

Na początek najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, to być przygotowanym! Przynieś ubrania, które są odpowiednie do pogody i warunków, w jakich będziesz przebywać. Nie próbuj pokazać się w ciężkich zimowych płaszczach, jeśli ma być dużo cieplej niż się spodziewasz. Jeśli ma być naprawdę zimno, upewnij się, że twoje spodnie są ocieplane, a buty mają dobrą przyczepność. Pamiętaj też, że im wyżej się znajdujesz (pod względem wysokości), tym jest zimniej! Wraz z wysokością będziesz potrzebował więcej warstw.

Martwisz się o deszcz? Zabierz dobrą kurtkę przeciwdeszczową z kapturem (i upewnij się, że jest wodoodporna!). Kiedy pada w górach, może być bardzo intensywny – a nawet zamienić się w grad, śnieg lub deszcz! Chcesz pozostać tam suchy.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie bizsport.pl