Jak usunąć plamy ze ścian?

Jeśli czyścisz tłustą ścianę w kuchni, upewnij się, że masz przygotowaną gorącą wodę. Gdy tylko tłuszcz ostygnie, będzie go znacznie trudniej wyszorować. Możesz również użyć gąbki, która została zwilżona gorącą wodą. Ciepło z gąbki pomoże rozluźnić tłuszcz dla łatwiejszego wycierania. Także, jak tylko zauważysz tłuszcz na swoich ścianach, zacznij używać jednej z tych trzech metod:

 

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest wypróbowanie mieszaniny wody i mydła do naczyń. Upewnij się, że używasz dobrej jakości mydła do naczyń (jak Dawn lub Palmolive), ponieważ będzie ono znacznie skuteczniejsze w usuwaniu tłuszczu niż zwykłe mydło. Używać czystego płótno lub gąbkę, zanurza je w ten rozwiązanie i wtedy natychmiast zaczyna szorować daleko od przy plamą. Płucze płótno często, aby pozbyć się jakiegokolwiek tłuszczu, który zgromadził się na nim, więc nie rozprzestrzenia plamy wokół.

 

Druga metoda jest używać kombinację ocet i pieczenie soda zamiast naczynie mydło i woda. To będzie mniej szorstki na twój ścianach niż używać naczynia mydło samotnie ale właśnie równie skuteczny przy usuwać plamy. Zaczynać od dodawać wokoło 1/4 filiżanki pieczenie soda kwarta biały ocet w kiści butelce i wtedy trząść dobrze until łączyć.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie uporzadkowane.pl