Kocyk do wózka

Kiedy spodziewamy się przyjścia na świat dziecka, nasze myśli krążą wokół rzeczy, które musimy zdążyć zrobić przed rozwiązaniem. Jedną z nich jest skompletowanie wyprawki, a w jej skład wchodzi, między innymi, kocyk do wózka. I tu pojawia się pytanie: jaki wybrać i który będzie najlepszy?
Wybierając kocyk do wózka, kierujemy się przede wszystkim rozmiarem. Jest to istotne kryterium, bo przecież nikt z nas nie chciałby męczyć się z wplątującym się w kółka kocykiem. Tak samo ważne jest, aby kocyk dokładnie przykrył malucha. A skoro wiemy już, że kocyk powinien być niewielki, ale też dostosowany do wielkości naszego dziecka, to na co jeszcze zwrócić uwagę?
Musimy zastanowić się podczas jakiej pory roku będziemy używać kocyka. W zimę przyda się coś cieplejszego, żeby nasz maluszek przypadkiem nie zmarzł. Z kolei latem będziemy potrzebować lekkiego kocyka, który ochroni maleństwo przed delikatnym wiaterkiem, ale też nie zafunduje mu sauny.
Na co więc warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, z jakiego materiału jest wykonany kocyk do wózka. Na rynku znajdziemy przeróżne propozycje, od bawełny, przez bambus, wełnę, po akryl, polar czy mieszanki. Te dwa ostatnie mogą przegrzać Twoje dziecko, szczególnie w cieplejsze dni, więc lepiej ich unikać. Dobrym i uniwersalnym wyborem jest wełna merino, która grzeje w zimne dni, ale też daje przyjemny chłodek gdy na zewnątrz jest gorąco.
Możesz być pewny, że nie skończy się na kupnie jednego kocyka, ale przy obecnym wyborze wzorów i kolorów to nawet nie jest taka zła opcja. Kocyk do wózka musi rosnąć razem z naszym maluchem i warto go też dostosować do aktualnej pory roku. Ważne, aby kocyk wykonany był z naturalnych materiałów i dobrany do wielkości naszego dziecka, to tak samo istotne jak dobranie rozmiaru ubranka.

Posted in Dom