Na co zwrócić uwagę przy wyborze żwirku dla kota?

Przed zakupem żwirku dla kota musisz pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, a z łatwością wybierzesz rozwiązanie, które zapewni zwierzakowi komfort i higienę na co dzień. 

Żwirek ekologiczny

Wśród polecanych żwirków ekologicznych można wymienić np. produkt z drewna. Jest on biodegradowalny, a jednocześnie bezpieczny dla kota. W dodatku doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy. Dziś z powodzeniem kupisz go w postaci pelletu, który zapewnia znakomitą chłonność. Kolejny atut to małe grudki, idealne do usuwania drogą sanitarną. Niezależnie od tego, jaki żwirek wybierasz, zwróć uwagę, aby go regularnie wymieniać. Dzięki temu zapewnisz kotu jak najlepsze warunki. 

Najlepiej stawiać na żwirki renomowanych producentów. Z powodzeniem znajdziesz je w sklepie Aquael Zoo, który znajduje się w Arkadach Wrocławskich. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie https://www.aquaelzoo.pl/content/36-arkady-wroclawskie. Poznaj szczegóły, a udane zakupy będą w zasięgu ręki. 

Żwirek bentonitowy i silikonowy

Żwirek bentonitowy zapewnia znakomite właściwości sorpcyjne. Jest bardzo chłonny, a jednocześnie wygodny do zakopywania przez kota. W dodatku dostępny jest w różnych wariantach zapachowych, więc na pewno wybierzesz idealnie dopasowany produkt.

W sklepie Aquael Zoo możesz również znaleźć żwirek silikonowy, który świetnie maskuje przykre zapachy. Charakteryzuje się on białymi granulkami, które nie pozostawiają aromatu. Świetnie sprawdza się u kotów długowłosych, gdyż nie przykleja się do sierści.