Niezbędne akcesoria do aparatu fotograficznego

Twój aparat to drogi, delikatny sprzęt. Chociaż nie zawsze zaleca się zabieranie go ze sobą na wakacje, będzie w sam raz, jeśli będziesz ostrożny. Oto najlepsze akcesoria, które ochronią Twój aparat przed kurzem i zarysowaniami.

 

Pierwszą rzeczą, w którą powinieneś zainwestować, jest osłona obiektywu. Jest to najbardziej podstawowy przedmiot i może wydawać się zbędny, ale zdziwisz się, jak wiele osób ich nie używa. Osłona obiektywu chroni przedni element obiektywu przed kurzem i zarysowaniami. Jeśli Twój aparat ma wymienne obiektywy, sugerowałbym zaopatrzenie się w dwie pokrywki; jedną dla najczęściej używanego obiektywu i drugą dla pozostałych.

 

A skoro mowa o obiektywach, to absolutnie musisz mieć założony filtr UV przez cały czas! Jest to cienka warstwa szkła umieszczona przed obiektywem, która chroni przed zadrapaniami i innymi uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć, gdy pokrywka obiektywu jest zdjęta.

 

Ostatnim akcesorium, które bym polecił jest futerał lub torba, która zapewni bezpieczeństwo Twojemu sprzętowi podczas podróży, zwłaszcza jeśli zamierzasz podróżować samolotem. Obijanie się w lukach bagażowych może spowodować poważne uszkodzenia, a nawet pęknięcie ekranu LCD aparatu! Możesz nawet użyć wyściełanej torby na aparat jako substytutu do pakowania przedmiotów takich jak buty czy skarpetki, które zajmują zbyt dużo miejsca w Twoim bagażu.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie oystem.pl