Płatność telefonem- to możliwe!

Płatność telefonem jest możliwa. Powszechnie zakłada się, że w przyszłości będziemy dokonywać płatności stukając telefonem w czytnik – ale jak to się dzieje, że nie jest to już rzeczywistość? Okazuje się, że płacenie telefonem jest możliwe, ale wszystko zależy od sytuacji…

Pierwszym krokiem do płacenia telefonem w punktach handlowych jest przekonanie kasjera do zaakceptowania go. Może to być trudne, ponieważ większość ludzi nie zna tej technologii.

Kasjer może nie wiedzieć, jak radzić sobie z płatnościami dokonywanymi telefonem, dlatego ważne jest, aby być cierpliwym do czasu, aż się zorientuje i poczuje wystarczająco komfortowo. Najlepszym sposobem, aby kasjer poczuł się komfortowo przyjmując płatność z telefonu jest przejście przez listę pytań bezpieczeństwa:

Jeśli dokonujesz zakupu online lub przez telefon i musisz potwierdzić, że jesteś posiadaczem karty, zapytaj, czy możesz przeczytać im kilka ostatnich cyfr numeru karty kredytowej lub debetowej albo czy mogą go sami zweryfikować.

Jeśli dokonujesz transakcji w sklepie detalicznym, miej przygotowany jakiś dokument tożsamości i pozwól go zeskanować, aby potwierdzić swoją tożsamość.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie bastille.pl