Szycie na maszynie- co warto wiedzieć?

Szycie na maszynie nie jest rzeczą łatwą – od dawna uważane jest za coś dla dziewczyn i gospodyń domowych, ale ostatnio staje się hobby także dla niektórych mężczyzn. Można zapytać, dlaczego szycie na maszynie jest takie trudne?

Głównym problemem dla początkujących jest to, że bardzo trudno jest zrozumieć, co trzeba robić, a czego nie wolno. Postanowiliśmy zebrać tutaj kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć błędów i sprawią, że Twoje pierwsze kroki będą bardziej udane.

Zanim zaczniesz szyć, wybierz miejsce, w którym będzie Ci wygodnie i gdzie nie będziesz się rozpraszać – na początku lepiej będzie, jeśli nie będziesz mieć kogoś, kto będzie Cię rozpraszał swoją rozmową lub czynnością. Ważne jest też, żeby na początku nie trzęsły Ci się zbytnio ręce – w przeciwnym razie Twoje ściegi będą wyglądały jak pajęczyna z przypadkowymi nitkami. Brzeg stołu powinien być zabezpieczony czymś miękkim (ale nie za miękkim), aby igła nie odskakiwała od niego podczas szycia. Twoje stopy nie powinny się poruszać podczas szycia – pedał musi pozostać nieruchomy; w przeciwnym razie twoje ściegi mogą stać się luźne lub nierówne. Ostatnią ważną rzeczą jest to, że Twoja głowa powinna być prosta, w przeciwnym razie igła może utknąć w tkaninie.

Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowerful.pl