Jakie korzyści daje uprawianie sportu w wieku szkolnym?

W wieku szkolnym dzieci nadal mają energię do uprawiania sportu. Istnieje wiele korzyści z uprawiania sportu w tym wieku. Uprawianie sportu poprawia zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i życie społeczne.

Korzyści zdrowotne:

-Bycie aktywnym fizycznie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia. Pomaga utrzymać w zdrowiu zarówno ciało, jak i umysł. Bycie aktywnym w każdym momencie życia może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak cukrzyca i choroby serca.

Sport pomaga dzieciom być aktywnym: jest to przyjemny sposób na poruszanie się i poprawę poziomu sprawności, który może trwać całe życie.

-Im więcej dzieci ćwiczą, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że padną ofiarą takich schorzeń jak otyłość i wysokie ciśnienie krwi. Ćwiczenia wzmacniają również ich system odpornościowy i sprawiają, że czują się pewniej we własnej skórze.

-Uprawianie sportu pozwala dzieciom spędzać czas z przyjaciółmi, ale także uczy, jak wygrywać i przegrywać w zdrowy sposób. Sport pomaga również nauczyć dzieci, jak dobrze pracować w zespole i jak być częścią grupy. Dzieci uprawiające sporty zespołowe mają zazwyczaj lepsze umiejętności społeczne niż te, które ich nie uprawiają; częściej wiedzą, jak dogadywać się z innymi i wspierać się nawzajem podczas gry. Uprawianie sportu z przyjaciółmi oznacza, że dzieci uczą się, jak dogadywać się z innymi

Więcej na sporttaker.pl