Jaki sport najlepiej wpływa na zdrowie?

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są ważne dla zdrowia, ale nie zawsze łatwo jest dopasować trening do naszych napiętych harmonogramów. Kusząca jest próba maksymalnego wykorzystania czasu przy najmniejszym wysiłku, ale może to oznaczać przeciążenie na maszynach cardio i zaniedbanie potrzeby naszych ciał w zakresie treningu siłowego.

Kiedy szukamy sposobów na ćwiczenia, często skupiamy się na wyidealizowanych wersjach aktywności takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, pomijając ich wady. Wszystkie te sporty polegają w dużej mierze na naszym układzie sercowo-naczyniowym i oferują bardzo mało, jeśli chodzi o ogólne zaangażowanie mięśni, dlatego też są często zalecane osobom wracającym do zdrowia po kontuzji lub chorobie. Cardio jest ważną częścią zdrowego stylu życia, ale jeśli jest to Twoja jedyna forma ćwiczeń, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej korzyści, trening siłowy jest świetnym sposobem na zbudowanie mięśni przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu. Trening siłowy nie tylko buduje mięśnie – może również pomóc w zapobieganiu urazom poprzez poprawę równowagi i koordynacji. A czy wiesz, że trening siłowy zwiększa gęstość kości?

Jeśli zaczynasz od początku z treningiem siłowym, istnieje wiele opcji, od przyjaznych dla początkujących zajęć jogi, które podkreślają świadomość ciała i budowanie. Więcej na hobbyhood.pl